День української писемності та мови щороку відзначається в Україні 9 листопада. Свято встановлено з 1997 року Указом № 1241/97 «Про День української писемності та мови» в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора літописця». Необхідно докладати зусиль, аби українська мова не тільки зберігалася, але й розвивалася. Нею варто розмовляти, писати, послуговуватися будь-де. В іншому разі вона стане виключно «солов’їною».
Щороку саме в День української писемності та мови стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, а також проводиться Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, до якого приєднуються і українці за кордоном.
Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика – має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу, підвищення рівня мовної освіти й культури, удосконалення навиків майстерного володіння словом. 9 листопада 2017року у Бобринецькому коледжі ім.В.Порика БНАУ пройшов І етап ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, в якому взяли участь студенти І курсу, кращі знавці рідної мови.
Всеукраїнський радіодиктант національної єдності – це унікальна подія, яка відбувається на Українському радіо до Дня української писемності та мови, що відзначається 9 листопада. Національна радіокомпанія України започаткувала акцію ще в 2000 році. Відтоді щороку слухачі можуть взяти участь у написанні та з’ясувати, наскільки добре знають мову.
- час проведення Всеукраїнського диктанту національної єдності постійно збільшується аудиторія та географія учасників. Не залишилися байдужими до цієї акції студенти та педагогічні працівники нашого коледжу. 9 листопада о 12 годині ранку вони взяли участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.
Популярність радіодиктанту щороку зростає. І найголовніше в ньому – це не перевірка знань і не хизування здобутою високою оцінкою чи отриманим подарунком. Важлива солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці говорили українською мовою і зберегли її для нащадків.
|