Меню сайту
Категорії розділу
Пошук
Наше опитування
Чи подобається Вам навчатися у Бобринецькому технікумі
Всього відповідей: 613
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Поради студентам

Шановний студенте!

Пам’ятаєш ту щасливу мить, коли Ти, завмираючи від хвилювання, знайшов своє прізвище у списку зарахованих? Вступив!!! Це було справжнє свято. Але ... свято, як відомо, закінчується швидко. За ним приходять будні. І вчорашньому школяру не завжди легко пристосуватися до нового, студентського життя. Пропонуємо декілька порад, які, сподіваємося, стануть Тобі у нагоді у перші дні навчання.

Порада перша 
Не губися в перші дні і навіть тижні навчання. На початку навчання Ти будеш відчувати розгубленість, а то і пригніченість тому, що навкруги все незнайоме. Це неприємний, але зовсім нормальний стан, пов’язаний з адаптацією до нових умов, який скоро пройде. Але поки Ти недостатньо орієнтуєшся у лабіринтах коридорів і нумерації аудиторій, візьми собі за правило приходити у технікум на 10-15 хвилин раніше до початку занять. По-перше, ти не запізнишся, а по-друге, не будеш даремно нервувати.

Порада друга 
Своїх викладачів, працівників технікуму корисно знати в обличчя. Тому в перші дні дізнайся, де знаходиться викладацька. Це допоможе потім оперативно вирішувати різні питання.

Порада третя

У перший день знайди, де знаходиться стенд із розкладом занять Вашої групи і перепиши його. На відміну від шкільного, розклад в може змінюватися, тому частіше дивися у нього.

Порада четверта

Не відкладай відвідування бібліотеки. Заздалегідь дізнайся, що потрібно мати з собою, щоб Тебе записали до бібліотеки.

Порада п’ята

З блокнотом у руках обійди технікум, знайди кабінети які можуть тобі знадобитися: бібліотека, читальний зал, їдальня. Дізнайся години їх роботи. Запиши прізвища та імена одногрупників, їх домашні і мобільні телефони, адреси електронної пошти, особливо домашній телефон старости групи. Не соромся дзвонити одногрупникам, щоб уточнити розклад, термін здачі контрольних і рефератів тощо.

Порада шоста

Придбай достатню кількість зошитів. Той, хто не бажає „носити зайву вагу” і пише всі конспекти в одному зошиті, робить велику помилку – готуватися до іспитів за такими записами буде дуже важко.

Порада сьома

Потурбуйся про те, щоб у сумці завжди лежали „запасні” 1-2 ручки – паста в них має властивість закінчуватися в самих невідповідний момент. На лекціях дуже корисно мати при собі ручку червоного або зеленого кольору – з їх допомогою Ти зможеш підкреслювати найбільш важливі визначення, ставити відмітки на полях, виділяти нові терміни тощо.

Порада восьма

Як можна швидше навчись конспектувати лекції. Це нескладно, головне розробити систему символів і зрозумілих Тобі скорочень. Всі символи з розшифровкою запиши на зворотному боці обкладинки зошита. Конспектуючи, не економ папір. Залишай у зошиті поля для додаткових поміток. Пам’ятай, що лекція – не диктовка, тому не потрібно записувати за лектором слово в слово. Записуй лекцію в вигляді тез. Не хвилюйся, якщо у Тебе не відразу буде виходити. Ведення конспекту – особлива наука, яка потребує тренувань. Поступово Ти нею оволодієш.  Якщо відчуваєш, що безнадійно відстаєш, залиши у зошиті вільне місце – можливо інші будуть швидші за Тебе, і після лекції ти з їх допомогою заповниш ці пропуски.

Порада дев’ята

Налаштуйся на те, що підготовка до сесії починається ... з першого заняття. Перед новою лекцією не лінуйся заглянути в попередній конспект. Таким чином ти можеш з’ясувати, що Тобі було не зрозуміло. Якщо прояснити незрозумілі моменти не вдається навіть за допомогою підручника, не соромся звернутися до викладача – краще, Ти запитаєш його зараз, ніж він Тебе потім на екзамені.

Порада десята

Приймай активну участь в суспільному житті групи і технікуму. Студентські роки минають швидко, потурбуйся про те, щоб Тобі було що згадати. І ще трохи - не лише про навчання… Навчання в технікумі – це частинка Твого життя і від Тебе залежить, з яким настроєм Ти приходитимеш сюди щодня і з якими думками згадуватимеш прожиті тут роки. Тому візьми до уваги наступне: Знайомство з одногрупниками вимагатиме від Тебе лише дружелюбних привітань і коротких доброзичливих розмов. Не намагайся з першого дня справити незабутнє враження на всіх і кожного. Тим більше, не поспішай на першій же перерві виливати душу випадковому сусіду. Збираючись на навчання, приділи особливу увагу зовнішності. Психологи вважають, що 60% першого враження про людину займає саме зовнішній вигляд. Яскравий одяг, екстравагантні зачіски та велика кількість аксесуарів звичайно ж привертають увагу, але не завжди вона може бути Тобі на користь. Одягатися потрібно просто, але зі смаком. Вітаючись з однокурсниками та друзями, посміхайся. Чим більше позитивних емоцій прочитають вони у Тебе обличчі, тим привітніше будуть ставитися до Тебе. Існує два типи поведінки в колективі. Перший тип - усі спілкуються на рівних і намагаються приймати точку зору більшості. Другий - у колективі постійне суперництво, кожен намагається проявити ініціативу та домінувати поміж інших. На час адаптації будь частиною колективу, відразу проявляти свій нестримний темперамент не варто. Це можна зробити згодом. При знайомстві, намагайся відразу запам’ятати імена та прізвища одногрупників (або записуй). Зверни увагу на звичаї, писані і неписані правила технікуму. Поважай своїх однолітків та старшокурсників, не варто відразу ж вступати у конфронтацію з людьми, з якими маєш навчатися. Якщо Ти чогось не знаєш чи щось не можеш знайти, запитуй не соромлячись. Через запитання Ти отримаєш потрібну інформацію, а також розшириш коло спілкування. Ти набагато швидше пристосуєшся до нового оточення, якщо будеш активно спілкуватися. Головне - живе спілкування, яке не замінять телефони чи аськи. 

Щасливого тобі студентства!

 

Цитата дня
Від любові народжується любов. Софокл.
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Форма входу