Завідувач відділення "Виробництво і переробка продукції рослинництва"
Матійко Інна Анатоліївна
Напрям підготовки 6.090101 «Агрономія»
Спеціальність 5.09010103 «Виробництво і переробка продукції рослинництва»
Кваліфікація «Агротехнік»
Особливе місце в розвитку Бобринецького технікуму ім..В.Порика Білоцерківського НАУ займає агрономічне відділення, яке існує з моменту заснування навчального закладу, зокрема підготовка молодшого спеціаліста спеціальності «Виробництво і переробка продукції рослинництва».
На світі чимало різноманітних професій, але фах агронома-технолога – надзвичайний. Відділення готує агротехніків для роботи в державних, приватних господарствах агропромислового комплексу на посадах агронома, агротехніка, технолога із контролю якості продукції, технолога з переробки продукції рослинництва, заготівельника рослинницької продукції, майстра по вирощуванню та підготовці насіннєвого матеріалу .
Обираючи професію, пов’язану з використанням природних ресурсів, людина бере на себе відповідальність за розвиток і майбутнє того, що нас оточує, за життя наступних поколінь. Як і для будь – якої професії, визначальними в роботі з природними ресурсами є успішність діяльності, інтерес до роботи, працьовитість, відповідальність і наполегливість в досягненні мети. Праця для добробуту людей – що може бути найкраще і найблагородніше?
Саме на цих засадах готують майбутніх фахівців на відділенні „Виробництво і переробка продукції рослинництва”, яке має давні і славні традиції. Навчальний процес по підготовці фахівців зі спеціальності забезпечують 33 викладача. Із них 14 викладачів спеціалісти вищої категорії, в т.ч. 2 методиста, 14 - викладачів першої категорії, 5 – викладачів другої категорії.
Сьогоднішні студенти освітньо-кваліфікаційного рівня ”молодший спеціаліст” вивчають не лише теоретичні основи спеціальних дисциплін, як, наприклад „Технологія виробництва продукції рослинництва”, ”Технологія виробництва і переробки продукції”, „Плодоовочівництво”, ”Захист рослин”, ”Насінництво”, ”Кормовиробництво” ”Механізація і автоматизація сільськогосподарського виробництва” але й беруть участь у науково – дослідній роботі, мають змогу підвищити свій фаховий рівень під час проходження навчальних та технологічних практик в держаних, приватних господарствах агропромислового комплексу, навчально – практичних центрах. Кращі студенти стають учасниками наукових конференцій технікуму, отримують Президентську стипендію, стипендію ім. Посмітного.
По закінченню технікуму студенти мають можливість за результатами співбесіди продовжувати навчання в Білоцерківському національному аграрному університеті та інших ВНЗ, без сертифікату зовнішнього незалежного оцінювання, на 3 курсі по спорідненій спеціальності.